MÉ VZDĚLÁNÍ A PRAXE

Zdravotní sestra

Už od dětských let má touha směřovala k tomu stát se zdravotní sestřičkou. Obdivovala jsem je. V mých očích byly nádherné, čisté, upravené, laskavé a moudré. A já se toužila stát jednou z nich.

Proto po Základní škole následovalo studium na SZŠ v Českých Budějovicích a to v letech 1989 – 1993.

Po ukončení Střední školy následovala realita. Nástup do zaměstnání – Nemocnice Český Krumlov – sestra u lůžka. Nakonec jsem zde pobyla 22 let. Od začátků praxe na běžném oddělení, přes praxi na JIP /jednotce intenzivní péče/, až k praxi na pozici staniční sestry. Svou práci jsem dělala vždy tak, jak jsem nejlépe uměla, s láskou a úctou k pacientům. To, zda se naplnil můj cíl stát se jednou z těch, které jsem obdivovala, by museli posoudit pacienti.

Během oněch 22 let byla stále silná má touha se dále vzdělávat. Absolvovala jsem tudíž mnoho specializací a certifikovaných kurzů, zejména v NCONZO v Brně. Specializace péče o dospělé pacienty u lůžka, hodnocení EKG křivky a srdeční onemocnění, hojení ran, management ve zdravotnictví a další.

Po 22 letech, jsem již po několikáté a tentokrát se vším všudy dostala příležitost ocitnout se v roli pacienta. Byla to obrovská zkušenost, náraz na realitu zdeformovaného zdravotnického systému, realita toho, jak se to z mého pohledu nemá dělat. Vyhořelé zdravotní sestry, lékaři, obtěžující pacient, který nemá právo na svůj názor. Drsná realita, jejíž součástí jsem se vědomě rozhodla nebýt. Tak nadešlo mé rozhodnutí pomoci si jinak.

Pak přišlo pochopení faktu, že to je můj život a tudíž jsem za něj zodpovědná já sama. A tak se postupně začal rodit v mé hlavě nápad – zůstaň u toho, ale dělej to jinak.

A proto „celostní terapeut“

 

Studium fytoterapie a východních filosofií /Tradiční čínská medicína/ –

Škola přírodních terapií Český Krumlov 2015 – 2017

Medicína souvislostí /České Budějovice/ – 2017 – stále pokračuji

Dexter academy Praha – masérské kurzy

 

Nespočet certifikovaných kurzů – EFT terapie, reflexologie, medicinální houby, psychoterapie a mnoho dalších. Stále intenzivně studuji a své poznatky ihned vnáším do praxe tak, aby byly ku prospěchu všem.

 

Vážím si všech svých učitelů západní i východní medicíny a snažím se čerpat z obou těchto systémů. Z mého pohledu by bylo ideální propojení západních medicínských poznatků s těmi přírodními, či východními filosofiemi. Každý jsme celkem – trojjediné bytosti – tělo, mysl a duše. Každá z těchto částí je stejně důležitá, žádné z nich bychom neměli dávat přednost.